«من طرفدار عربستان سعودی نیستم اما معتقدم که حمایت عربستان از تروریسم یک اقدام مصلحتی بوده ...»

به گزارش افکارنیوز، پایگاه آمریکایی "بریت بارت" (Breitbart) در گزارشی تحت عنوان "ایران را یک کشور مسلمان نمی دانم" به انعکاس گزافه گویی های "هوارد دین" رئیس سابق حزب دموکرات آمریکا در رابطه با ایران پرداخته است.

در ابتدای این گزارش آمده است: «فرماندار سابق ایالت ورمونت در مصاحبه با بریت بارت عنوان کرد که ایران یک کشور مسلمان نیست، بلکه باید گفت که دورترین چیز از یک جمهوری اسلامی است.»

در زیر بخش هایی از مصاحبه این پایگاه آمریکایی با این سیاستمدار تندرو آمریکایی که در حاشیه نشست گروهک منافقین در پاریس صورت گرفته است منعکس می شود.

بریت بارت: از نظر شما توافق هسته ای ایران، توافقی خوب نیست؟

هوارد: من به پرزیدنت اوباما احترام می گذارم و با توافق نیز مخالفت نمی کنم اما فکر نمی کنم که این توافق، توافق خوبی بوده باشد. ما خیلی بیشتر از آنچه می بایست امتیاز دادیم و من فکر می کنم که ایرانیان بزرگترین حامی دولتی از تروریسم در دنیا هستند و زندگی را برای بسیاری از متحدان ما بسیار سخت کرده اند.

بریت بارت: از نظر شما عربستان سعودی متحد ما است؟

هوارد: بله من فکر می کنم که ما متحد هستیم. هر چند وضعیت حقوق بشر در این کشور خوب نیست و من با این مورد مشکل دارم اما قطعا آن ها دشمن ما نیستند بلکه متحدی کلیدی برای در خاورمیانه اند.

این مقام آمریکایی در ادامه ضمن مقایسه ایران وعربستان سعودی عنوان می کند: «ایران از عربستان سعودی بسیار بدتر است. من طرفدار عربستان سعودی نیستم اما معتقدم که حمایت عربستان از تروریسم یک اقدام مصلحتی بوده و اکنون دولت عربستان در حال تصحیح آن است. من ایران را یک کشور مسلمان نمی دانم چرا که مسلمانانی که من می شناسم و به آن ها احترام می گذارم اینگونه رفتار نمی کنند. من فکر می کنم به خاطر رفتارهای حکومت ایران، اکثر جمعیت میلیاردی مسلمانان جهان تمایلی برای زندگی در ایران داشته باشند.»